Turkcell Big Data Hackathon başvuruları başladı

0
3102
coding shutter
coding shutter

Turkcell yazılım dünyasına yönelik olarak gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. Kod bilgisine güvenen ve iyi fikri olan yazılımcıların katılımına açık olan Turkcell Big Data Hackathon 23-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Kod Yarışması ve Proje Yarışması olmak üzere iki bölümden oluşan Hackathon’da başarılı olan yazılımcı ve ekipleri çeşitli ödüller bekliyor.

Yazılım geliştiricilere yönelik olarak düzenlediği uygulama maratonları ile dikkat çeken Turkcell, bu etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. Tüm yazılım geliştiricilerin katılımına açık olan Turkcell Big Data Hackathon 23-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Ön başvuru aşamasını geçerek Turkcell Big Data Hackathon Kod Yarışması ve Proje Yarışması olmak üzere iki bölümden oluşacak. Bireysel katılım esasına göre gerçekleşecek olan Kod Yarışması, zorluk dereceleri farklı olan 10 sorudan oluşacak, doğru cevaplanan sorulardan alınan puanlara göre sıralama yapılacak. Bireysel veya ekip olarak katılımın mümkün olduğu Proje Yarışması’nda ise katılımcılardan sahip oldukları yazılım fikrini hayata geçirebilecek şekilde olgunlaştırmaları bekleniyor. Proje yarışmasında; fikirlerin müşteri ihtiyaçlarını karşılaması, iş modelinin belirlenmesi, sistem mimarisinin ve kodlama için gereksinimlerinin çıkartılması hedefleniyor.

23 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak olan etkinlik, 24 Mayıs 2015 Pazar günü Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ün katılacağı ödül töreni ile sona erecek. Hackathon’un Kod Yarışması bölümünde başarılı olan ilk üç yazılım geliştiriciye sırasıyla MacBook Pro, MacBook Air ve iPad hediye edilecek. Proje Yarışması’nda ise ilk üçe giren grup üyeleri, grup başı 1.000 dolarlık Microsoft Azure hediye çeki ve gruptaki her üye için Turkcell’in geçtiğimiz hafta lanse ettiği T serisi akıllı telefon ailesinin en yeni üyesi Turkcell T60 kazanacak.

Hackathon jürisi ise şu isimlerden oluşuyor:

Serkan Öztürk, Barış Fındık, Atilla Yıldız, Deniz Özkan Oğul (Turkcell)

Cavit Yantaç, Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

Umut Gökbayrak, Aslanoba Grup CTO

Prof. Dr. Sema Oktuğ, İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Abdül Halim Zaim, İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Müh. Böl. öğretim üyesi

BAŞVURU İÇİN:

www.turkcell.com.tr/tr/form/hackathon-on-basvuru-kayit-formu