Ölüm tehditlerine neden olan selfie

0
3240
herald Sun
herald Sun

Avustralya’da yaşayan üç çocuk sahibi mazbut bir baba, masum bir selfie çekmek isteyince başına gelmeyen kalmadı. Sübyancı ilan edilen baba yerel basının çabaları sonucu ölüm tehditleri almaktan kurtuldu.

Sosyal medyada her şeyin paylaşılmaması gerektiği ve paylaşım yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bugüne kadar birçok makale okumuş olabilirsiniz. Dikkat edilen ana hususlara rağmen insanın başı hiç akla gelmeyecek durumlardan belaya girebiliyor. Hele öfkeli annelerin hedefi olduysanız vay halinize!

Anlatacağımız hikaye, Melbourne kentinde bir AVM’de başlıyor. Güvenlik sebepleriyle adı ebediyen sansürlenecek olan 40 yaşındaki baba, muhtemelen Anneler Günü vesilesiyle eşine hediye almak isterken, gözüne Yıldız Savaşları panosu çarpıyor. Masum insan, panonun karşısına geçerek selfie çekiyor. Selfie’yi çekmeden önce, panoya bakmak isteyen çocuklara ‘sadece 2 saniye sonra çekileceğini’ söylüyor. Ama farkına varmadığı bir tehlike var…

Annelerden biri, ‘sapığın tekinin, çocuğunu selfie çekermiş gibi fotoğrafladığını’ sanıyor. Ardından, ilk olarak AVM güvenliğine gidiyor, sonra da ‘şüphelinin’ fotoğrafını Facebook’ta paylaşıyor.

‘Herkes öldürecekmiş gibi bakmaya başladı’

Mazbut aile babası, ertesi gün iş görüşmesindeyken telefonunun sürekli çalmasına dayanamayarak çağrıyı cevaplıyor. Bir arkadaşı, ‘sosyal medyada sapık ilan edildiğini ve fotoğrafının binlerce kişi tarafından paylaşıldığını’ söylüyor.

Heraldsun’da yer alan bilgiye göre, selfie’nin başına ne açtığını gören baba hemen Melbourne polis istasyonuna uğrayarak durumu polise anlattı. İçeri girerken, kendisini tanıyan birinin ‘hasta herif’ diye bağırdığını duydu.

Yerel gazetelerden Knox Leader’ın desteğiyle durum açıklığa kavuşsa da, adı gizli tutulan baba sosyal medyayı kullanmaktan korkar hale geldi.

Basına yaptığı açıklamada, “Oluşan tepkiyi gördüğümde yıkıldım ve çok utandım. Eve döndüğümde yakılmış halde bulacağımı sandım” dedi.

Selfie mağduru, olayın ardından kamu alanında yere düşen ufak bir çocuğu yerden kaldırmak istediğinde annesinin öldürecekmiş gibi baktığını da söyledi.

Kısaca, orta yaşlı bir erkekseniz selfie çekerken daha dikkatli olun. İnternet pornosunun çizilmiş CD gibi onarılmaz hale getirdiği beyinlerle etrafta dolaşan çok sayıda arızalı olduğunu herkes biliyor.