Mıknatıslarla Apple Watch’u havaya uçurdu

0
3275
apple watch magnet
apple watch magnet

Uçuk kaçık sağlamlık testlerine ait videolar yayımlayan TechRax adlı YouTube kanalı, en son olarak 10 bin dolarlık Apple Watch’u havaya uçurdu.

TechRax, elektronik ürünleri için gelenek haline gelen sağlamlık testlerinin yıllar geçtikçe ne kadar yaratıcı hale geldiğini gözler önüne seren bir kanal. Cihazların fiziksel dayanıklılığını sınamak için uygulanan bilimsel yöntemlerin yanı sıra tamamen abzürd girişimleri de burada izleyebiliyorsunuz.

Apple ürünlerine büyük ilgi gösteren TechRax’in en son denemesi, 10 bin dolarlık 18 ayar altın kaplama Apple Watch oldu. Yapılan deneme ise ortalığı elektronik çöplüğüne dönüştüren birçok denemeye göre oldukça basit: Masanın ortasına konulan Apple Watch, tahta çubuklarla yavaşça itilen iki büyük mıknatısın etkileşimine maruz kalıyor.

iPhone’un eziyeti bitmiyor 

Mıknatısların çekim gücü engellenemez bir mesafe geldiğinde, ortaya kıvılcım ve dumanlar içinde Apple Watch sandviçi çıkıyor. Saatin ekranı ve arkası tamamen hasar alırken, altın kaplamada birkaç çizik oluşuyor.

Videoda verilen bilgiye göre, Apple Watch tam 300 kiloluk bir basınca maruz kalıyor. Parçalandıktan sonra ise çalışmaya devam ediyor.

TechRax’in hindi içinde altı saat pişirilen iPhone’un yanı sıra, Coca Cola ile kaynatılan iPhone videoları da mevcut.