LG, çift ekranlı yeni akıllı telefonu LG Wing’i duyurdu

0
11908
fhkjfhkjfhkghlk
fhkjfhkjfhkghlk

LG Wing’i ilk olarak yılın ilk yarısında firmanın kulağa uçuk gelen bir tasarım faktörü üzerinde çalıştığı mırıldanmalarıyla duyduk. Arkadan çıkan daha küçük, ikinci bir ekrana sahip bir telefon fikri kulağa çok tuhaf geliyordu, ama bu resmi olarak gerçek ve nihayetinde karşımızda..

The LG Wing, en tuhaf 2020 telefonlarıyla karşılaştırıldığında bile öne çıkmasını sağlayan dönen bir tasarıma sahip, diğerlerinden farklı bir akıllı telefon. Ayrıca, akıllı telefonlarımızı nasıl tasarladığımızı ve kullandığımızı düşünmenin yeni yollarını deneyen, LG’nin yeni Explorer Project markasındaki ilk telefonu olduğunuda belirtelim.

İlk bakışta LG Wing

[LG]

LG Wing, üreticinin Explorer Projesindeki ilk telefonu ve akıllı telefon alanında yenilikçi tasarımlar vaat etmekte. Elbette buradaki baskın tasarım özelliği; ana ekrana dik bir açıyla oturtulmak için arkadan çıkan ikinci ekran. Ancak kayda değer bir diğer tasarım kararı ise arka yarının üst kısmına gizlenmiş 32 MP açılır selfie kamerası.

LG Wing’in temel özellikleri:
5G teknolojisi, 8GB RAM, 256GB depolama ve 4.000mAh pil içeren bir Snapdragon 765G yonga seti

Wing, 64MP ana kamera, 13MP ultra geniş çekim modu ve 12MP “Ultra Geniş Büyük Piksel” kamera içeren oldukça ilginç bir arka kamera kurulumuna sahip.

Bu bağlamda öne çıkan fotoğraf / video yeteneklerinden bazıları, kamera açısını kontrol etmek için bir “joystick”, bulanıklığı ve titremeyi azaltmak için bir kilit modu, hareket halindeyken daha akıcı video için izleme işlevi, yatay hareket için bir pan takip modu ve “ritmik ve dinamik” hareketler için “birinci şahıs izleme modu”.

İkinci ekran özelliği

[LG]
[LG]

Bahsedilene göre telefon, Temel modda veya Döndürme modunda kullanılabilir. Önceki 3.9 inçlik ikinci ekranı gizlenmiş olarak görünür ve normal bir telefon gibi çalışır. Döndürme modu için ekranı açtığınızda LG, belirli uygulamaların her iki ekranda da kullanılabileceğini veya iki uygulamanın aynı anda kullanılabileceğini söylüyor (her ekranda bir tane).

Şu anda LG Wing’i destekleyen uygulamaların sayısı hakkında bilgi yok, ancak zaman içinde telefonun daha çok benimseneceğini düşünüyoruz. Ne var ki, LG’nin İkinci Ekran aksesuarı geliştiriciler tarafından pek benimsenmemiş gözüküyor.

LG, menteşe mekanizmasının 200.000 döndürmeye kadar dayanması gerektiğini söyleyerek dayanıklılığa da odaklandığını ve bu sayının beş yıl boyunca günde 100’den fazla harekete eşdeğer olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca, ikinci ekranı çizilmekten korumak ve daha yumuşak çıkıntılar sağlamak için ana ekranın arkasına özel bir malzeme eklenmiş.

İlginizi çekebilir:

Cep Telefonları “Truva Atına” Dönüşmemeleri İçin Her Gün Temizlenmeli!

Katlanabilir Telefonlar Bir Hüsran mı?