HackTrick ’15 Güvenlik Konferansı 6-8 Eylül’de!

0
2932
blackhat dmotion
blackhat dmotion

Geçtiğimiz yıl OctoSec Bilgi Güvenliği Topluluğu tarafından 800 kişinin katılımıyla Ankara Üniversitesi’nde gerçekleştirilen HackTrick Siber Güvenlik Konferansı, bu yıl 6-8 Eylül tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Organizasyon ekibi, alanında uzman birbirinden yetkin konuşmacıların bir araya geldiği etkinliğin bir diğer önemli bölümünün de düzenlenecek olan Bayrak Yarışı (“Capture the Flag” – CTF) yarışması olduğunu ifade ediyor. Bilgi güvenliği alanında kendine güvenen ekiplerin kozlarını paylaşacağı CTF yarışmasında dereceye girenleri ise, birbirinden özel ödüller bekliyor.

HackTrick etkinliğinin dikkat çekici bir diğer özelliği ise tüm etkinlik süresince devam edecek olan ücretsiz eğitimler. Sızma testinden zararlı yazılım analizine, exploit geliştirmeden hackerlar için python eğitimine kadar toplam 10 farklı konu başlığında verilecek eğitimlere, katılımcıların önceden rezervasyon yaptırması bekleniyor.

Ücretsiz eğitim imkanı

Konferans sunumları, CTF etkinliği ve eğitimlerin yanında, etkinlik alanında katılımcıları bekleyen bir çok farklı süpriz bulunuyor. Paintball, futbol turnuvaları ve senaryo odaklı kaçış odası gibi birbirinden farklı aktivitelerin planlandığını belirten organizatörler; zeka, eğlence ve mücadelenin birlikte bulunduğu bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Konferansda yer alacak konuşmacılar, verilecek eğitimler ve ayrıntıları, ücretsiz eğitim ve katılım rezervasyonu, ulaşım ve diğer her türlü bilgi için hacktrickconf.com adresini ziyaret ederek etkinliğin web sitesine göz atabilirsiniz.