En havalı kutudan çıkarma videosu

0
2996

Samsung’un promosyona ayırdığı bütçenin gereğinden fazla olduğunu geçmişte yaptığı birçok görkemli etkinlikten biliyoruz. Çamaşır makinesi lansmanında bile sahneye dansçılar çıkarmış bir firma bu stratejiyle rakiplerine fark atamadı ancak yaratıcılık alanında bazı anlar geliyor ki kimse Samsung’un eline su dökemiyor.

Galaxy S6 Edge için hazırlanan kutudan çıkarma videosu son zamanlarda bir teknoloji firmasının pazarlama biriminden çıkan en iyi prodüksiyonlardan biri. Alışagelmiş sahnelerle başlayan video bir anda aksiyon dolu sahnelere bürünüyor ve S6 Edge’i elinde tutan karakter telefonun yardımıyla bir anda kendini içinde bulduğu kovalamacadan kurtarıyor.

Galaxy S6 Edge istenen rakama ulaşamayabilir

Samsung’un aklımda kalan en iyi reklam çalışmalarından bir tanesi, firmanın Avustralya temsilciliği tarafından hazırlanmıştı. Apple’ın haritalar uygulamasına gönderme yapan reklam, iOS ile iyi dalga geçmiş ve Galaxy serisinin dönüm noktası olan S3’ün satışlarına katkıda bulunmuştu.

Markalar arasında en reklamlarda en fazla uğraşılan markanın Apple olduğuna da şaşırmamak gerek.

Güney Kore medyasına göre yerel piyasada ön siparişleri 200 bin civarında kalan Galaxy S6 Edge Samsung için şu an için hayal kırıklığı yaratmış durumda. Ucuz akıllılar ile Apple’ın lüksü arasındaki dengeyi bir türlü tutturamayan Samsung’un sorunu kalite değil ancak belli ki biraz daha yaratıcılık gerekiyor.