Emekli Uzay Güvenliği Şefi: Dünya Galaktik Bir Federasyon ile İşbirliği Halinde

0
10822
joshua coleman v5bpvwaEfC8 unsplash
joshua coleman v5bpvwaEfC8 unsplash

İsrail uzay güvenliği biriminin eski şefi Haim Eshed, “belli bir yaştan sonra kaybedecek bir şeyim yok” kervanına katılan üst düzey yetkililer arasına girerek inanması hayli güç bir sırrı ortaya çıkarmış olabilir.

Gemişte İsrail uzay güvenliği birimini yöneten Haim Eshed, yaptığı açıklamada “galaktik bir federasyonun ABD ve İsrail hükümetleri ile temas halinde olduğunu ancak bu bilginin mutlaka gizli tutulmasını talep ettiklerini” belirtti.

Eshed, aklını kaçırmış bir kişi olarak görülmesi oldukça zor birisi. İsrail’in uzay güvenlik programını 29 yıl boyunca yöneten Eshed, aynı zamanda İsrail Teknoloji Enstitüsü Technion’un akademi kadrosunda yer alan bir profesör. Yine de, konplo teorisyeni YouTuber’ların pabucunu bile dama atacak iddiasına inanmak fazlasıyla güç.

Eshed, fazlasıyla dikkat çeken iddiasını İsrail’in en yüksek tiraja sahip gazetesi Yedioth Aharonoth’a verdiği bir röportajda dile getirdi. Yaptığı açıklama şu şekilde:

“ABD hükümeti ile uzaylı medeniyetler arasında bir anlaşma söz konusu. Uzaylı medeniyetler, Dünya’da bizlerle deneyler gerçekleştirmek için bir anlaşma imzaladı. Onlar da tıpkı bizim gibi evrenin tüm kumaşını anlamaya çalışıyor ve araştırıyor. Bizim de bu konuda yardım etmemizi istiyorlar.”

Eshed’in iddiasına göre, Dünya ile kurulan temas sadece Güneş Sistemi’nin ötesindeki yıldız sistemleri ile sınırlı değil. Mars’ın derinliklerinde bir üs yer alıyor. Burada, uzaylı medeniyetlerin temsilcileri ile ABD’li astronotlar yer alıyor.

Mars’ın derinliklerine kadar inen üsler ve insanların orada dış medeniyetlere ait varlıklara ait temsilciler ile bir araya geliyor olması, detaylarını fazlasıyla kaçırdığımız bir bilim-kurgu sürecini temsil ediyor. İnsanlar ne zaman ve kimsenin ruhu duymadan nasıl Mars’a ulaştı? Yeraltı üsleri ne zaman ve kim tarafından inşa edildi?

Eshed bu aşamada inandırıcılığını artırmak için ek bilgiler ekledi: ABD’nin en son başkanlık seçimlerini kaybeden Donald Trump, uzaylı medeniyetler yapılan işbirliğini Dünya’ya açıklamaya hazırlanıyordu. Ancak uzaylı temsilciler araya girerek bunu yapmamasını, “kitle histerisi” oluşturmamasını istediler.

Burada maalesef yine bir çelişki söz konusu: Uzaylılar Donald Trump’a söz geçirmekte zorlanmazken nasıl oluyor da Eshed’in konuşmasına izin verebiliyorlar (yoksa bunu planladılar mı?).

Uzaylılar Beni Neden Susturmadı?

Eshed, çenesini sıkı tutması gerekirken nasıl İsrail’in en büyük gazetesine açıklama yapabildiğini şu şekilde ifade ediyor:

“Eğer bu sözleri beş sene önce sarf etmiş olsaydım, hastanelik olurdum. Akademi dünyasında ne zaman bu bilgileri paylaşmaya çalışsam, “bu adam aklını kaçırdı” ifadesi ile karşılaştım. İnsanlar bugün farklı konuşuyorlar. Kaybedeceğim bir şey yok. Akademik çıtamı ve ödüllerimi elde ettim. Yurt dışındaki üniversitelerde saygı gören birisiyim, ki bu kurumlarda da görüş değişiyor.”

IFLS’de öne çıkarılan bir diğer soru işareti burada ortaya çıkıyor: Eshed 2010’da emekli olmasına rağmen neden sırrı ortaya çıkarmak için 10 sene bekledi? Buradaki sebep, sözlerinde ifade ettiği gibi “değişen bakış açıları” olabilir mi? Sayfa tarafından öne sürülen bir diğer mantıklı soru da Mars’taki faaliyetlerle ilgili. Madem uzaylı medeniyetlere mensup temsilciler ve Dünyalı astronotlar orada bulunuyor, gezegende belli bir seviyede olması gereken sinyal iletimi Dünya’dan nasıl fark edilmedi? Eshed’in iddialarını mantıklı görenler için bunun açıklaması “uzaylılar ile insanlar arasındaki gizlilik anlaşması” olabilir (Bu tür bir anlaşmanın küresel çapta olması gerektiğini de not düşmemiz gerek).

Eshed, uzaylılar ile Dünyalılar arasındaki gizli faaliyetler hakkında bilgi sızdıran veya en azından buna teşebbüs eden ilk kişi değil. Kanada’nın eski savunma bakanı da 2015’te yaptığı açıklamada Dünya’nın en az dört uzaylı ırkı tarafından ziyaret edildiğini öne sürmüştü.

Bu konuda Mars’a ilk insanları göndermeyi planlayan Elon Musk’ın yorumu ne olurdu merak ediyorum…

Kaynak: IFLS

İlginizi Çekebilir:

https://www.dijitalx.com/2015/04/28/en-az-4-uzayli-irki-dunyayi-ziyaret-ediyor/
https://www.dijitalx.com/2019/03/18/uzaylilar-evrende-seyahat-icin-cift-karadelik-sistemlerini-kullaniyor/
https://www.dijitalx.com/2019/12/12/uzaylilarla-karsilastigini-one-surenler-bebek-baykus-mu-goruyor/