Celsius Network Ekibinden İflas Etme Riskine Karşı Önemli Gelişme

0
3561
cache v21
cache v21

Kripto para dünyası son bir kaç haftadır Celsius Network ekibinin olası yeniden yapılanması ve iflas riskini konuşuyor. Haber siteleriyse Celsius Network ekibinin atacağı adımlara ilişkin hazırladıkları senaryolarını paylaşmaya başladı bile.

Kripto kredi platformu Celsius Network’ün, iflasla etme riskinden dolayı bir yönetim danışmanlığı firmasından bu konuda danışmanlık hizmeti aldığı bildirildi.

Wall Street Journal’da Cuma günü yayınlanan bir rapora göre, Celsius, iflas başvurusunda bulunma ihtimaline karşı bu konuda danışmanlık hizmeti veren Alvarez & Marsal firması aracılığıyla bir ekip kurdu. Rapor, Celsius’un mali sorunlari için şirketi yeniden yapılandırmak amacıyla avukat tuttuğunu söyleyen 14 Haziran tarihli bir raporun ardından geldi.

Şirket, piyasada son dönemde yaşanan fiyat dengesizliklerinden sonra riskli bir döneme girdiği için medyanın hedefinde kaldı. Kripto kredi platformunun 12 Haziran’da “hesaplar arasındaki tüm para çekme, takas ve transferleri” duraklattıktan sonra CEO Alex Mashinsky ve diğer Celsius üst düzey yöneticileri, 19 Haziran’da platformun operasyonlarıyla ilgili sorunları çözmeye odaklanmak için “Twitter Alanları ve AMA’lar” konusundaki etkinleri askıya alacağını duyurdu. Bu duyurudan bu yana ekip sosyal medyada sessiz kalmayı tercih etti.

Devlet yetkilileri, platformun para çekme işlemlerini askıya alma kararının ardından dikkatlerini Celsius’a çevirdi. 16 Haziran’da Texas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu icra dairesi müdürü Joseph Rotunda, Cointelegraph’a Alabama, Kentucky, New Jersey, Teksas ve Washington’daki düzenleyicilerin Celsius’ta “dondurulmuş hesaplarla ilgili konuyu incelediklerini” söyledi.

20 Haziran’da Celsius yatırımcısı ve BnkToTheFuture kurucu ortağı Simon Dixon, kripto kredi platformunun 2016’da Bitfinex’e benzer bir yaklaşımı benimsemesini ve bir “finansal yenilik” çözümü kullanmasını amaçlayan bir kurtarma planı önerdi. Kasım 2021 itibariyle, Celsius, 750 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunun ardından 3.5 dolarlık bir değerlemeye sahipti.